Nyomtatás

Vonós - akkordikus tanszak

Választható hangszerek: hegedű, brácsa, gordonka

A zeneiskola vonós tanszakán hegedű, brácsa és cselló szakon tanulhatnak a növendékek, melyhez a szükséges méretű hangszereket az intézmény kölcsönzi számukra. Már a kezdetektől kiemelt szerepet kap a közös zenélés (duó, trió, vonósnégyes), mely által kellő előkészítést kaphatnak a növendékek a zenekari munkára. Nagy odaadással szervez a tanszak különböző ünnepekhez (Karácsony, Farsang) kapcsolódó hangversenyeket, illetve rendszeresen fellépnek iskolai, városi rendezvényeken.

gitár

A gitár iskolánk egyik legnépszerűbb tanszaka. A nagyobb növendékeknek rendelkezniük kell saját, klasszikus gitárral, kisebbeknek korlátozott számban kölcsönözni tudjuk a megfelelő méretű hangszereket. A növendékek rendszeres résztvevői a megyei fesztiváloknak és versenyeknek, a kamarazene területén pedig lehetőségük nyílik más hangszerekkel is a közös zenélésre. A tanszak tanárai speciális mozgásterápiás módszert (Kovács-módszer) végzett szakpedagógusok, így a hagyományos oktatási anyagot ötvözik az új módszerekkel.

Vonós - akkordikus tanszak tanárai

Németh Judit 

vonós- akkordikus tanszakvezető

hegedű, brácsa, vonószenekar vezetője 

 

Süliné Faragó  Izabella

gordonka

Szabóné Érdi Mónika

hegedű

Szikora Balázs

ütő

 

Kovács Tamás

gitár

 

Nagy Tamás

gitár

 

 

Untitled Document