Nyomtatás

Németh Judit

Zenei tanulmányait 9 évesen kezdte Pásztóiné Nádudvary Erikánál az esztergomi zeneiskolában. Gimnáziumi évei alatt elvégezte a 4 továbbképző osztályt.

Hegedűtanári diplomáját 1998-ban a győri Széchenyi István Műszaki Főiskola Művészeti Fakultás tagozatán szerezte. 2007 szeptemberétől a Zsolt Nándor Alapfokú Zene- és Művészeti Iskola hegedűtanára, jelenleg a vonósok tanszakvezetője. Egyetemi mestertanári diplomáját ének-zene szakon az egri Eszterházy Károly Főiskolán szerezte 2010-ben. Városi rendezvényeken rendszeresen közreműködik. 1985 óta aktív tagja az Esztergomi Városi Szimfonikus Zenekarnak.

Két kislány édesanyja, férjével 20 éve él együtt.

A hegedű az egyik legsokoldalúbb hangszer, hangjának szépsége, érzelmi kifejezőkészsége miatt nagyszerű szólóhangszer. Nem kevésbé fontos azonban zenekarban, kamarazenében játszott szerepe sem. Németh Judit fontosnak tartja, hogy egy hegedűóra se múljon el zenei élmény nélkül.

Untitled Document