Sztárcsevich - díj

Zeneiskolánk nagymúltú iskolaigazgatója előtt való tisztelgés jegyében minden tanév végén azoknak a növendékeknek adományoz a Zeneiskola tantestülete Sztárcsevich-díjat, akik példamutató és  közösségformáló tevékenységükkel több éven keresztül járultak hozzá iskolánk pedagógiai hírnevének öregbítéséhez.

Dr. Sztárcsevich László igazgatóként 1937 és 1964 között vezette a Zeneiskolát. Zeneművészeti Főiskolát végzett okleveles énekművész és áll. képzett okleveles zenetanár. A berlini "Städtische Oper" volt tagja. Jogtumányi doktor. A Zeneművészeti Főiskola elvégzése után 11 évig folytatott tanulmányokat és működött mint opera-, hangverseny-, és rádióénekes Ausztriában, Németországban, Olaszországban és Svájcban. A Zeneiskolában az igazgatói feladatok eláátása mellett ének fő- és melléktanszakokat tanított nyugdíjazásáig.

Sztárcsevich-díjban részesült növendékeink;

Pásztor Ádám, Mikesy Tamás Miksa