Fúvószenekar
A Fúvószenekart Kriska György –a zeneiskola volt rézfúvós tanára– alapította 1992-ben. Az akkor, leginkább polkákból, indulókból álló repertoárral számos városi, iskolai és egyéb rendezvényen mutatkozhattak be. Kriska György munkáját Reményi László rézfúvós tanár vette át 2007-ben, aki a mai ifjúság ízléséhez, ismereteihez és igényeihez is próbál igazodni a zeneválasztás során. Ennek köszönhetően fellendülőben van a fúvószenekar mind létszámilag, mind pedig a koncerteket illetően.
Repertoárjukban elsősorban a zeneiskolai tanagyag által ajánlott művek szerepelnek.
A fúvószenekar lelkesedését és lehetőségét az is jelzi, hogy több városi rendezvényt, fúvószenekari fesztivált, zeneiskolai hangversenyt is a háta mögött tudhat. Szívesen tettek eleget a Praktiker felkérésének is, amikor a megnyitó ünnepség részeként koncertet adhattak az érdeklődő közönségnek.
2014 egy mérföldkő a Fúvószenekar életében. A Rybnik-ben (Lengyelország) megrendezett 23. „Złota Lira” Nemzetközi Fúvószenekari versenyen 11 versenyző zenekar közül a zeneiskola fúvószenekara ezüst minősítést ért el! Ez egy nagyon nagy eredmény, az utazás pedig nagy tapasztalat és élmény a zenekar tagjainak számára.
Kiemelkedő fúvószenekari munkájukért Fúvószenekari díjat kaptak:
2021: Veszter Ákos
2020: Erős Pál
2019: Valkó virág
2018: Lea Poethig
2017: Imre Anna Léna
2016: Mikesy Tamás Miksa
2015: Damiansitz Tibor
2014: Antalics Petra
2013: Veszter Sára
2012: Pozsonyi Kristóf, Ágoston Máté
2011: Antalics Petra
Az együttes vezetője: Reményi László
A zeneiskola fúvószenekarát 2007 óta vezeti. 2008-tól minden évben részt vesz Rybnik-ben (Lengyelország) egy nemzetközi fúvószenekari fesztiválon, mint a magyar zsűritag. Lelkesen ápolja Esztergom és a Zeneiskola testvérvárosi kapcsolatait, több alkalommal kísérte és kíséri el a zeneiskolás növendékeket egy-egy ilyen találkozóra, ahol ő maga is részt vesz a nemzetközi zenekar munkájában. 2010-ben ő szervezte meg Esztergomban a soron következő Nemzetközi Ifjúsági Zenekari találkozót. A tábor során megtanult és 2010. augusztus 20-án előadott mű Koltay: Sacra Corona Hungarie című műve volt, melyet személyesen tanított be és vezényelte is. 2011 szeptember-október hónapban 30 órás akreditált tanfolyamot tartott Budapesten "Tartalmi változások a zene elméleti oktatásban" címmel a Magyar Zeneiskolák Szövetsége, a Metronom Nonprofit Kft. és az Óbudai Aelia Sabina Zeneiskola felkérésére. 2015-ben Reményi László a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának fúvós-karnagy szakán mesterdiplomát szerzett.