Nyomtatás

Mayer Albert

Mayer Albert a Budapesti Piarista gimnázium végzett növendékeként nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola, budapesti tagozatára, ahol gitártanár szakon szerzett diplomát. 2017-ben a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Egyetem, zenetanári mesterszakon szerzett további képesítést. 1989-től Fischer Annie Zeneiskola gitártanára. 2020-tól az esztergomi Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskolában is oktat gitárt.

Mayer Albert tanári feladatai mellett szerteágazó előadóművészeti tevékenységet folytat. Számos - Különböző klasszikus és dzsessz formációk közreműködője, színházi munkái során a magyar zenei és kulturális élet kiemelkedő műhelyeiben is megfordult (Magyar Állami Operaház, Erkel Színház, Vígszínház, Katona József Színház, Madách Színház, Radnóti Színház).

Mayer Albert az Aulos Régizene Együttes, valamint a Qartett Escualo (két lemez, egy önálló és egy Miklósa Erikával közös) és az Óbudai Danubia Zenekar rendszeres közreműködője.

Untitled Document