Nyomtatás

Németh Judit

Zenei tanulmányait 1978-ban, szülővárosában, Esztergomban kezdte Pásztóiné Nádudvary Erikánál. Gimnáziumi évei alatt elvégezte a 4 továbbképző osztályt.

Hegedűtanári diplomáját 1998-ban a győri Széchenyi István Műszaki Főiskola Művészeti Fakultás szakán szerezte. Mestertanári tanulmányait ének-zene szakon az egri Eszterházy Károly Főiskolán folytatta. Városi rendezvényeken rendszeresen közreműködik. 1985 óta aktív tagja az Esztergomi Városi Szimfonikus Zenekarnak, a Strigónia vonósnégyesnek, illetve a Tatabányai Szimfonikus Zenekar Egyesületnek. 2007 szeptemberétől a Zsolt Nándor Alapfokú Zene- és Művészeti Iskola hegedűtanára, jelenleg a vonósok és akkordikus hangszerek munkaközösség vezetője.

A hegedű az egyik legsokoldalúbb hangszer, hangjának szépsége, érzelmi kifejezőkészsége miatt nagyszerű szólóhangszer. Nem kevésbé fontos azonban zenekarban, kamarazenében játszott szerepe sem. Németh Judit fontosnak tartja, hogy egy hegedűóra se múljon el zenei élmény nélkül.

Untitled Document