Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola

"Sokszor egyetlen élmény, egész életre megnyitja a fiatal lelket a zenének. Ezt az élményt nem lehet a véletlenre bízni, ezt megszerezni az iskolának kötelessége." (Kodály Zoltán)

Nyomtatás

Esztergom - Bamberg 30 éve

A Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola hosszú évekre visszavezethető partnerkapcsolatot ápol a Bambergi Városi Zeneiskolával. A németországi Bamberg immár 30 éve Esztergom testvérvárosa, így a közel 1000 éves történeti kötődések mellett régóta fonódnak személyes ismeretségek, szakmai tudáscsere a két Zeneiskola között. A kerek jubileumi esztendő alkalmából a Bambergi Ifjúsági Zenekar az Esztergomi Zeneiskola vendégeként 2022 novemberében Esztergomba látogatott és a Zeneiskola művésztanáraival kiegészülve ünnepi hangversenyt adott 2022. október 31-én a Szent Adalbert Központban.

A közel 5 napos látogatás a zenekari próbák mellett alkalmat adott a közös ismerkedésre, Esztergom szépségeinek megtekintésére, valamint a vendégek budapesti városlátogatás keretében tekinthették meg az Országházat. A két testvérvárosi Zeneiskola művészeti együttműködése a zene útján segíti a kultúrák közötti párbeszédet, egymás jobb megismerését, egymás értékeinek elfogadását.

A bővebben gomra kattintva megtekinthető a testvérvárosi közös projekt teljes képgalériája;

bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...
bamberg_eszterg...

Untitled Document