Nyomtatás

Kovács Balázsné

Hegedű tanulmányait 4 évesen kezdte a Budapesti Járdányi Pál Zeneiskolában. Hetedikes általános iskolás évében felvételt nyert a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium előkészítő osztályába. Később ebben az intézményben érettségizett. Hegedűtanár és kamaraművész diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Budapesti Tanárképző Főiskolán szerzett. Tanárai voltak: Kertész Istvánné, Fodor Péterné és Gózon Kinga. Több alkalommal vett részt Zsigmondy Dénes, Kovács Dénes mesterkurzusain. Tanulmányi évei alatt színpadra lépett számos európai országban és Izraelben. Általános iskolai tanulmányait a Marczibányi téri Kodály Zoltán iskolában végezte. A kóruséneklés fontos szerepet játszott életében. 1989-től tagja volt a Victoria kamarakórusnak, jelenleg a Szín-kópa amatőr leánykar tagja. Főiskolai tanulmányai alatt rövid ideig tagja a Danubia zenekarnak. Állandó kisegítő a Gödöllői Szimfonikus zenekar és a Duna szimfonikus zenekar tagjaként. Az egyházi zene szolgálata is fontos része mindennapjainak. 1983-1997-ig a Budapesti Don Bosco Ifjúsági Ének- és Zenekar tagja. 1992-től alapítója és 2002-ig tagja a Boanergesz ifjúsági zenekarnak. Jelenleg a MAGnificat együttes szólóhegedűse és vokalistája.

Hegedűtanárként egy-egy évet dolgozott a Budapesti Aelia Sabina Zeneiskolában, a Patrona Hungariae Iskola budapesti intézményében. 2009-től a piliscsabai Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola hegedű-, és kamarazenetanára. 2022-től az esztergomi Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola hegedűtanára. Hegedűtanításában fontos számára, hogy a rábízott gyermekek élményszerűen tanulhassanak és a hangszerkezelés megtanulása mellett fejlődhessen a személyiségük, az idegrendszerük és az érzelmi intelligenciájuk. Ennek megfelelően alakítja ki a kapcsolatot a gyermekekkel és családjaikkal és alakítja a tanítás, tudás átadását

Untitled Document