Nyomtatás

Dávid Zsuzsanna

Dávid Zsuzsanna alapfokú zenei tanulmányait 1971-1978 között a dorogi Erkel Ferenc Állami Zeneiskola és a budapesti II. kerületi Állami Zeneiskola furulya, majd fuvola szakán végezte, ahol tanára Szilágyi Márta volt. 1978-1982 között a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola fuvola szakán bővítette zenei ismereteit Jeney Zoltán és Drahos Béla tanárok közreműködésével.1982-1985 között már a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Budapesti Tagozatának fuvola tanszakán  Kovács Imre növendékekén szerez zeneiskolai fuvolatanár diplomát. 1984 és 2006 között a dorogi Erkel Ferenc Zeneiskolában tanít, majd 2006-tól kezdve a esztergomi Zsolt Nándor Alapfokú Zene- és Művészeti Iskola tantestületében folytatja szakmai pályafutását.  Szakmai ismereteit 2010-2011 között a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar furulya szakán, Lőrincz Lászlónál bővítette, ahol sikeres diploma eredményeként klasszikus furulya előadóművész oklevelet szerzett. 

Dávid Zsuzsanna nevéhez  számos szakmai kurzuson való részvétellel is fűződik:

Barthold Kuijken és Csalog Benedek (barokk fuvola)

Széll Rita (historikus táncok)

Anneke Boeke és Januj Anna (furulya).

Untitled Document