Nyomtatás

Szalkay Dávid

Szalkay Dávid tanulmányait az Ádám Jenő Ének-zene Tagozatos Általános Iskolában kezdte, majd a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola növendékeként bővítette zenei ismereteit. A szegedi JATE, Konzervatórium egyetemi szakának elvégzése után a Bécsi Zeneakadémia hallgatója volt. Az egyetemi bachelor majd master diploma megszerzését követően a Leopold Mozart Zeneiskola rézfúvós tanárjaként kezdte meg tanári tevékenységét Budaörsön. 2009-től már a Zsolt Nándor Alapfokú Zene-és Művészeti Iskola fúvós tanáraként is kamatoztatja tudását Esztergomban. Szertágazó szakmai tevékenysége kapcsán számos ösztöndíj, elismerés és növendékeivel elért versenyeredmény fűződik Szalkay Dávid nevéhez:

  2000-2001     Herbert von Karajan Ösztöndíj

2000-2002     Wiener Jeunesse Zenekar, Turné: Amszterdam, Berlin, Bécs

2002-2004     München Junge Philharmonie  Carl Orff-Opera szezon

2004, 2006    Tokyo Foundation Ösztöndíj

2005-2006     Akadémiai Ösztöndíj, Alban Berg Ösztöndíj

2004, 2005    Német-Francia Kamarazenekar  Sztravinszkij : A katona története

2005                Kamarazenei Fesztivál  New York, Juilliard School

2007             Maurice Andre Nemzetközi Trombitaverseny  Párizs 

2008, 2009    Szakmai Díjak a „Fringe”  Tavaszi Fesztiválon, Könnyűzene Kategória

2009             Nemzetközi Jazzfesztivál Hradec Kralowe, Csehország

2009             Színházfesztivál a Katona József Színházzal  Trento, Olaszország

2009           Veszprém, VII. Regionális Trombitaverseny :  Növendékeim, Mikesy Tamás és Horváth Domokos (Esztergom) „Arany Fokozat”-ot nyertek, Horváth Domokos saját kategóriájában „Nívó Díj”-at kapott.

2010          Növendékem, Horváth Domokos (Esztergom) felvételt nyert a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolába.

Untitled Document