Szabó Márk

Szabó Márk Esztergomban született 1996-ban. Alapfokú zenei tanulmányait a városi zeneiskolában kezdte, majd a Dobó Katalin Gimnázium elvégzése után első diplomáját 2019-ben, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán szerezte. Ugyanezen évben nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zenekar- és kórusvezető előadóművész alapszakára, ahol 2022-ben kiváló eredménnyel diplomázott Dr. Kamp Salamon tanítványaként. Ettől az évtől a Nemzeti Ifjúsági Kórus tagja, valamint tanulmányait a Zeneakadémia kóruskarnagy előadóművész mesterképzésen folytatja Cseri Zsófia tanítványaként.

A 2022/23-as tanévben Erasmus ösztöndíj keretében két szemesztert töltött el a berlini Hochschule für Musik Hanns Eisler intézményben, ahol Tobias Walenciak professzor szakmai irányítása alatt olyan neves együttesekkel dolgozhatott és léphetett fel, mint a RIAS-Kammerchor Berlin, a Philharmonischer Chor Berlin, a Vocalconsort Berlin, illetve a Karlovy Vary Szimfonikus Zenekar.

2021-től a Budapesten (angol nyelven) működő Gabrieli Choir művészeti vezetője és karnagya.

Szakmai tevékenysége, díjai és elismerései:

2023 Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíj

Kutatási terület: „Seyler Károly motettái”, témavezető: Dr. Kamp Salamon

2023 Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK)

Első helyezés, művészeti és művészetelméleti szekció

2023 Fiatal Karvezetők Versenye Lantos Rezső Emlékére

A Kardos Pál alapítvány különdíja

2022 VII. „Encounters Over the Choral Scores” Nemzetközi Karvezető Verseny

Második helyezés

2022 Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíj

Kutatási terület: „Karl Franz Xaver Kleinheinz magyarországi működése és Rudnay Sándor hercegprímásnak ajánlott misekompozíciója”, témavezető: Dr. Kamp Salamon

2022 Fiatal Karvezetők Versenye Lantos Rezső Emlékére