Nyomtatás

Sutyinszki Beáta

A Zeneművészeti Szakközépiskolát Szegeden kezdte fuvola szakon Lass Zoltánnál, majd Pécsett érettségizett 1986-ban Barth Istvánnál. Fuvolaművész és fuvolatanári diplomáját 1994-ben szerezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Konzervatóriumának egyetemi tagozatán Bálint János növendékeként. A Nemzetközi Nyáriakadémián 1993-ban a salzburgi Mozarteumban Peter Lukas Graf kurzusát aktív hallgatóként végezte el. Hazai és nemzetközi versenyek díjazottja, győztese: 1979 - Országos Fuvolaverseny, I. díj 1992 - Nemzetközi Szólófuvolaverseny (Szeged), II.Különdíj 1993 - Mercadante Nemzetközi Fuvolaverseny (Altamura, Olaszország), I.díj 1994 - Musica Riva Nemzetközi Fuvolaverseny (Riva del Garda, Olaszország), I.díj 1995 - Nemzetközi Fuvolaverseny (Budapest), középdöntő 1996-ban Bálint Jánossal közösen tartott nemzetközi fuvolakurzust Suveretoban (Olaszország), Veszprémben.

1995-2004-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Konzervatóriumának fuvolatanára. 2015-ben diplomát szerzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen pedagógus szakvizsga tanügyigazgatási szakértői területen. 2014-17 között a Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium fuvolatanára. Jelenleg a Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint az esztergomi Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola fuvolatanára. 

 

Untitled Document