Nyomtatás

Málnai József

Málnai József 1958-ban született a romániai Nagykárolyban. Zenei tanulmányait a szatmárnémeti zeneiskolában kezdte, majd 1982-ben diplomázott zenetanári szakon a bukaresti C. Porumbescu Konzervatóriumban (jelenlegi Zeneakadémia). A máramarosszigeti zeneiskola zongoratanára volt 8 éven keresztül, majd 1990-től napjainkig, főállásban a dorogi Erkel Ferenc Zeneiskola zongoratanára és korrepetitora.

A Zenetanárok Országos Zongoraversenyén Szekszárdon 3 különdíjban részesült (2004, 2007, 2011). Zenei tanulmányait bővítve, kiváló eredményekkel zongoraművészi és kamarazenész diplomát szerzett 2012-ben a kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémián. 2015-ben zenei munkássága elismeréseként Dorog Város Önkormányzata Rauscher-díjjal jutalmazta. 2016-2018 között, majd 2019-től ismét az esztergomi Zsolt Nándor Zeneiskola korrepetitora az ének szakon.

Örömmel vesz részt közös produkciókban tanulókkal és tanárokkal egyaránt. Otthonosan mozog a könnyűzene területén is, ahol a szabadelvű, változatos, rögtönző előadásmód és kíséret híve.

Untitled Document