Nyomtatás

Petróczy Csaba

1975-ben született Esztergomban. Zenei tanulmányait is itt kezdte el,meghatározó tanárai voltak Klinda Magdolna akinél zongorázni, és Kriska György akinél tubázni tanult. Kedves emlékek fűzik a zeneiskola építéséhez, amikor egy-egy napnyi munkával ő is hozzájárult a zeneiskola mai formájához.

Érettségi után szakmai tagozaton tanult tovább Győrben, a Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában Jakab Gézánál zongora, valamint Avar Antalnál tuba szakon.

Főiskolai tanulmányait Miskolcon végezte, ahol Nemes Ferencné Ica néni irányításával tuba, Sereg János vezetésével fúvószenekari karnagy, Papp Gábor segítségével pedig zongora szakon szerzett tanári-kamaraművészi diplomákat.

A színpadon is elsősorban kamarapartnerként érzi otthon magát, ezért fontos számára, hogy korrepetitorként is foglalkozhat a zeneiskolás gyerekekkel.

Tanóráin fontosnak tartja a jó hangulatot, növendékeit az egyéni adottságaikhoz mérten igyekszik fejleszteni. Minden apró sikert dicsérettel jutalmaz,célja, hogy a gyerekek mosolyogva induljanak haza a zongoraóráról!

 

Untitled Document