Nyomtatás

Petra Várallyay Trio - DEADLINE HAZE album

A 2014-ben alakult progresszív jazz trió a fiatal generáció legizgalmasabb formációinak egyike. Zenéjük egyedülálló fúzió, melyben éppúgy jelen vannak a jazz, rock, metal és folk stílusjegyei, mint a XX. század komolyzenéjének hatása. A Bartók Béla Konzervatórium és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem volt hallgatóiként a tagok elképesztő hangszeres tudással és zenei felkészültséggel nyitnak új dimenziót  az improvizáció és önkifejezés végtelen univerzumában. Petra szerzeményeinek ritmikai és harmóniai komplexitása közvetlen, ösztönös előadásmóddal párosul, mellyel a közönség legkülönbözőbb rétegeit képesek megszólítani. Koncertjeiken rendkívül széles dinamikai és érzelmi spektrumot bejárva repítik a hallgatót a mélyen melankolikus hangképektől a zúzós metál groove-okig.

Az elmúlt években a trió olyan nemzetközi zenei fesztiválokon és rangos koncerthelyszíneken lépett fel, mint a Művészetek Palotája, a Sziget Fesztivál, a Csíki Jazz Fesztivál, az Akvárium vagy az Opus Jazz Club. Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő formáció emellett számos szakmai elismerést is magáénak tudhat, köztük egy 2017-es Junior Artisjus-díjat, valamint a Nagyszebeni Nemzetközi Jazz Verseny „Best Instrumentalist” díját. 2020 februárjában a trió eddigi pályafutásának két fontos mérföldköve is elérkezett; megjelent az első, „Deadline Haze” című albumuk, ezt követően pedig egy különleges összeállítású kamarazenekar közreműködésével a budapesti Zeneakadémián mutatták be Petra első hegedűversenyét.

Petra Várallyay - hegedű, zongora, ének

Zalán Berta - basszusgitár

Balázs Szikora - dob

Spotify: https://open.spotify.com/album/52hIA8orLYHWnP0r0yI6FN

Facebook:https://www.facebook.com/PetraVarallyayTrio

Untitled Document