Nyomtatás

Szikora Balázs

Zenei tanulmányait Budakalászon a Kalász Alapfokú Művészeti Iskola ütő tanszakán kezdte 7 évesen, Gacsályi Róbert és Herczegh László tanár uraknál. Később, ebben az intézményben sikeres művészeti alapvizsgát tett. Gimnazista évei alatt határozta el, hogy zenei vonalon szeretne továbbtanulni, ez idő alatt Szanyi János dobiskolájában tanult. Érettségi után felvételt nyert a budapesti Bartók Béla Konzervatórium Jazz-dob tanszakára. Itt Geröly Tamás Sándor tanítványaként tanult. 2015-ben sikeres záróvizsgát tett Jazz-zenész, Jazz-dob szakon.

Zenekari produkciókkal számos nemzetközi és hazai versenyen vett részt és ért el szép eredményeket.

Jelenlegi zenekarok: 

Várallyay Petra Trio, Cortado 

Kvintett, Palmada Orchestra

Koncertjei során alkalma volt olyan neves hazai előadókkalis játszani, mint Horgas Eszter, Gyenes Béla, Cseke Gábor, Rák Béla és Milosevits Mirkó.

A zeneoktatásban fontosnak tartja megszerettetni a diákokkal a zenét, megismerkedni a közös zenélés örömével és megtalálni a lehetőségeket az önkifejezésre a zenén és egyéb művészeteken keresztül. 

Untitled Document