Nyomtatás

A Bambergi Testvérzeneiskola 70 éves - a népzene tanszak fellépése Bambergben

Az Esztergomi Zsolt Nándor Zeneiskola -a hazaiak mellett- szoros kapcsolatokat ápol Esztergom testvérvárosainak zeneiskoláival is. Különösen hosszú múltra és tartalmas együttműködésre tekint vissza Bamberg Város Zeneiskolájával meglévő kapcsolat. 2019-ben fontos jubileumot ünnepeltek Bambergben, hiszen a városi Zeneiskola fennállásának 70. évfordulójához számos kiemelt rendezvény kapcsolódott az év folyamán. Ennek keretében nagyszabású hangversenyre került sor július 7-én a világhírű Bambergi Szimfonikusoknak otthont adó Koncertközpontban.

Martin Erzfeld zeneiskolai igazgató meghívásának eleget téve, Esztergomot a Zeneiskola népzene tanszaka képviselte. A Bambergben töltött néhány nap alatt a népzenész tanárok, valamint növendékeik számos alkalommal adtak hangversenyt. A magyar népzene értékességét és páratlan egyediségét kitüntetett figyelem övezte nemcsak az ünnepi hangverseny, hanem az utcai közös zenélés, valamint a Wilde-Rose Keller-ben tartott népzenei est keretében egyaránt. A Zeneiskola igazgatóhelyettese Stipkovits Fülöp kiemelte, hogy a zenéhez kapcsolódó élményszerzés mellett nagyon fontos a növendékek számára olyan lehetőségeket kínálni, ahol lehetőség nyílik  "világot látni", idegennyelvi tudást fejleszteni és új kapcsolatokat szerezni. Ezek mind segítik, hogy növendékeink nemcsak a zene területén teljesedjenek ki, hanem az élet során fontos egyéb kompetenciák tekintetében is fejlődhessenek. Az Esztergomi Zeneiskola bízik abban, hogy az Esztergom Város Önkormányzatának, valamint a Zeneiskola Alapítványának támogatásával létrejött látogatást követően más alkalmak is lehetőséget nyújtanak a két testvértelepülés között a kulturális kapcsolatok szoros ápolására.

Untitled Document