Bencze-Hornyák Andrea

Bencze-Hornyák Andrea Szentendrén kezdte tanulmányait, már kisgyermekként a zenei pálya vonzotta. A Központi Általános Iskola ének-zene tagozatán valamint a Vujicsics Tihamér Zeneiskola hegedű szakos növendékeként tanult. Zeneiskolás évei alatt sikeresen szerepelt megyei, majd országos szintű hegedű-, népdaléneklési és szolfézsversenyeken. 1990-ben a Kodály Zoltán Népdaléneklési és Szolfézsverseny országos döntőjében szerzett díjakat szolfézs és népdaléneklési kategóriában is.

A Pécsi Művészeti Szakközépiskolában érettségizett hegedű szakon, ezután a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának ének-zene, karvezetés szakos hallgatója lett. Már középiskolásként hegedült a Szentendrei Kamarazenekarban, egyetemi évei alatt a PTE Nőikarában (Jobbágy Valér vezetésével), valamint a POTE – Pannonton Vegyeskarban (Lakner Tamás vezetésével) énekelt számos hazai és európai hangverseny, sikeres versenyek résztvevőjeként. Karvezetés tanára Jobbágy Valér volt.

2003-ban szerzett diplomát, ekkor kezdett szolfézs tantárgyat tanítani a Tahitótfalui Pollack Mihály Általános és Zeneiskolában, párhuzamosan a Dunabogdányi Általános és Zeneiskolában, ahol 2018-ig tanított ének-zenét és szolfézst. 2014 és 2018 között a Leányfalui Móricz Zsigmond Általános Iskola énektanára, itt az iskola énekkarát is vezette. Tanítványai sikerrel szerepeltek iskolai és települési rendezvényeken, népdaléneklési versenyeken, többen sikeresen felvételiztek zeneművészeti szakközépiskolákba.

2017-ben könyvtárostanári végzettséget szerzett az Országos Széchényi Könyvtárban. 2018 óta az Esztergomi Zsolt Nándor Zeneiskola szolfézstanára.