Nyomtatás

Gálné Antal Éva

Gálné Antal Éva Egerben született, és az Egri Lenkey János Általános Iskola ének-zene tagozatán kezdte tanulmányait, melyet megelőzött egy zeneóvodai előkészítő év. Az iskolában tanító ének-zene tanárának személyisége inspirálta a későbbiekben, hogy a tanári pályát válassza. Nagyon sok zenei élményben volt része az általános iskolai évek alatt, ezért úgy döntött, hogy tanulmányait az Egri Dobó István Gimnázium ének-zene tagozatán folytatja. Több hangszeren is játszott: furulyán, hegedűn, brácsán, és zongorázni is megtanult. Főiskolai tanulmányait az Egri Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola magyar - ének-zene szakán végezte. Ez idő alatt az Egri Szimfonikus Zenekar és a főiskolai zenekar brácsa szólamában játszott.

2000-ben Debrecenbe költözött családjával, ahol egy sporttagozatos iskolában, a Debreceni Hunyadi János Általános Iskolában helyezkedett el. Minden évben részt vett a nemzeti ünnepek és az alapítványi gálák megszervezésében, ahol az iskolai énekkarral is rendszeresen szerepeltek. 2007-től 2012-ig a Debreceni Református Nagytemplomi Énekkar szoprán szólamában énekelt, és alkalmanként az istentiszteleteken brácsázott. 2021-ben családjával Esztergomba költözött. Jelenleg a Mindszenty József Katolikus Általános Iskola és Óvoda magyar-ének-zene szakos tanára, és 2022 szeptemberétől a Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola óraadó szolfézstanára.

Untitled Document