Nyomtatás

Lukács Lívia

Lukács Lívia 8 évesen kezdett zongorázni a záhonyi zeneiskolában. 14 évesen a nyíregyházi Művészeti Szakközépiskolában folytatta tanulmányait, ahol pályája szempontjából meghatározó éveket töltött Sára Jenő irányítása alatt. Tagja lett az iskola vonós kamarazenekarának, melyet olykor zongorán, máskor csembalón erősített. Ekkor nyílt ki az érdeklődése a régi zene felé. Magánúton kezdett csembalót tanulni, majd 1996-ban felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneakadémia (ma Zeneművészeti Egyetem) csembaló szakára, ahol 2001-ben kitüntetéses csembalóművész, -tanári diplomát szerzett. Tanára Várallyay Ágnes volt.

Az egyetemi évek alatt több, nemzetközileg ismert csembalóművész mesterkurzusán vett részt (Kenneth Gilbert, Johann Sonnleitner, John Toll, Huguette Dreyfus, Jacques Ogg, Spányi Miklós). 1999-ben részt vett a Prágai Nemzetközi Csembalóversenyen, majd 2000-ben az I. Budapesti Nemzetközi Csembalóversenyen. 2002-ben elnyert egy ösztöndíjat Huguette Dreyfus csembalóművész nyári kurzusára (L’Académie musicale de Villecroze, Franciaország), ahol ismereteit tovább mélyítette a francia barokk zenében.

2001 szeptemberétől az Esztergomi Zsolt Nándor Zeneiskola zongora és csembaló tanára, iiletve korrepetítora. 2004 és 2012 között a Minőségirányítási Munkacsoport vezetője volt. 2011 óta mentorként segíti a pályakezdő kollégákat. 2013- 2017 között az intézmény igazgatóhelyettese, 2017 szeptemberétől a billentyűs tanszak vezetője

A tanítás mellett is folytatta tanulmányait: 2007-ben Aszalós Tünde zongora módszertani akkreditált továbbképzésén vett részt, 2010-ben pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen klasszikus zongora előadóművész szakirányú képzettséget szerzett, Nyírő Gábor szakmai irányítása alatt.

Az Esztergom Városi Szimfonikus Zenekarral szólistaként Bach számos csembalóversenyét bemutatta már Esztergom közönségének. Alkalmanként kamarazenészként és zongorakísérőként működik közre.

Untitled Document