Nyomtatás

Rózsár Brigitta

Felmenői között apai ágon felvidéki kántortanítók, többen pedagógusok voltak Esztergomban.
Zenei tanulmányait szülővárosában, az esztergomi zeneiskolában kezdi, ahol zongoratanára Táky Imréné volt. Zongoratanár-kamaraművész és szolfézs tanár diplomáját 1992-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Győr-i tagozatán szerzi. 1993-ban lett az Esztergomi Városi Zeneiskola korrepetitora, zongora-, szolfézs-, kamarazene tanára.1986 óta az esztergomi Református Templomban orgonista szolgálatot teljesít. Orgonaművész diplomáját Karasszon Dezső tanítványaként 2011-ben szerezte a Debreceni Egyetemen.
 
Számos tanulmányi út, és verseny fémjelzi előadói tevékenységét:
Académie et Conservatoire de Musique Royale, Brüsszel (1992)
Nemzetközi Négykezes Zongoraverseny, Róma (2002)
Mozarteum – Teőke Mariann Ösztöndíj, Salzburg (2002)
Zenetanárok Országos Zongoraversenye Szekszárd, Különdíj (2004.), Liszt-díj (2007.), III. DÍJ (2011)
Országos Kétzongorás Verseny növendékével: III. DÍJ (2009)
"Új Magyarországért" Ösztöndíj, Debrecen (2010/11)
 
Zeneiskolai tanításában különös figyelmet szentel növendékeinek többirányú, így solo-, négykezes zongorás és kamarazenei tudása kibontakoztatására akár iskolán belül, akár házimuzsikálások alkalmával. Fellépéseibe bevonja őket.
Zeneművészeti szakközépiskolába felvételt nyert növendékei: Deutsch Nóra /2001/, Sotkó Eszter /2002/, Fenyves Krisztián /2010/ Szekrényessy Csanád /2016/
 
Előadói és nevelő tevékenysége mellett az esztergomi Malom Művészeti Műhely zenei motorja, ahol a Kodály-i értelmezésű születésünk előtti zenei elmélkedésektől elkezdve, a piciknek ajánlott zenés-meséken át a társművészetek találkozásaival, egyedi kidolgozások szervezésében vesz részt. Repertoárján klasszikus és könnyűzenei műfajokat egyaránt szerepeltet.
Untitled Document