Nyomtatás

Cservenák Boglárka

1993. április 26-án Nyíregyházán született. Tanulmányait a nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskolában kezdte, ahol Szabó Dénesné volt a fuvolatanára. Középiskolai tanulmányait a Nyíregyházi Művészeti Középiskolában végezte el. Tanárai voltak: Illés Eszter,Riznicsenkó Krisztina és Tóth Rita. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán 2018- ban szerezte meg fuvolatanári diplomáját, ahol Regős Imre, Romos Zsolt, valamint Matuz István tanították. Egyetemi évei alatt állandó kisegítője volt a Kodály Filharmonikusoknak, gyakornoki éve alatt a Szabolcsi Szimfonikus Zenekarnak. A nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház zenekarának 3 éven keresztül volt tagja.

2015- től a Tomsits Rudolf Alapfokú Művészeti Iskola tanára, 2017-2018-ig a Vikár Sándor Zeneiskola, majd 2018- 2020 a Muzsika Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola fuvolatanára. Az esztergomi Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskolában 2020 óta tanít.

 

 

Untitled Document