Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola

"Sokszor egyetlen élmény, egész életre megnyitja a fiatal lelket a zenének. Ezt az élményt nem lehet a véletlenre bízni, ezt megszerezni az iskolának kötelessége." (Kodály Zoltán)

Nyomtatás

Babits-díj 2024. - Udvardyné Pásztor Ágnes kitűntetése

Nagy örömmel és büszkeséggel adunk hírt arról, hogy iskolánk igazgatója Udvardyné Pásztor Ágnes Babits Mihály-díj „Esztergom Kultúrájáért” kitüntető címben részesült.

2006 óta minden év január 22-én adják át a Babits Mihály-díj „Esztergom Kultúrájáért” kitüntető címeket a magyar kultúra napján. Esztergom Megyei jogú Város Önkormányzatának képviselő-testülete ezen kitüntetés adományozásával ismeri el azok tevékenységét, akik a város kulturális életében kiemelkedő munkát végeztek. Idén a Szentgyörgymezői Olvasókörben rendezték meg a magyar kultúra napjával kapcsolatos ünnepséget. Először Müller Mátyás elszavalta a Himnuszt, majd Hernádi Ádám, Esztergom Megyei Jogú Város polgármestere köszöntötte a jelenlévőket. Az eseményen Babits Mihály-díj „Esztergom Kultúrájáért” kitüntető címet kapott a Strigonium Consort Régizene Együttes, Udvardyné Pásztor Ágnes, az esztergomi Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola igazgatója és Végvári Ágnes kulturális referens.  

Udvardyné Pásztor Ágnes

 

 

 

1992-től él Esztergomban. Középiskolai tanulmányait orgona szakon végezte a Budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában, s közben fuvolázni is megtanult. Első diplomáját 1994-ben szerezte ének-zene-, karvezetés-, zongora szakon az ELTE-n, s ekkortól az Esztergomi Városi Zeneiskola (ma Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola) fuvolatanára, korrepetítora és fafúvós tanszakvezetője, valamint a Városi Szimfonikus Zenekar fuvolása, akikkel több alkalommal adott elő orgonaversenyeket is. 2001 óta a Zeneiskola igazgatójaként végzi tevékenységét. 2003-ban közoktatásvezetői szakvizsgát tett, majd 2011-ben szolfézstanári diplomát-, 2012-ben egyetemi mestertanári diplomát szerzett.

Igazgatói teendői mellett jelenleg mesterpedagógusként zongorát tanít, az Esztergom-Kertvárosi Szt. István templom, valamint a Dorogi Szt. Borbála Plébániatemplom kántora.

2002 óta az Alapítvány az Esztergomi Városi Zeneiskola Támogatására alapítvány elnöke, majd kuratóriumi tagja, titkára.

2015-ben lett – a Komárom-Esztergom Vármegyei Értéktárba felvett (2023); Nemzetközi Kórusversenyen Ezüst diplomát elnyert (2019); „Fesztiválkórus” minősítésben részesült (2023) – nagy múltú esztergomi Balassa Bálint Vegyeskar karnagya és művészeti vezetője.

 

Untitled Document