Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola

"Sokszor egyetlen élmény, egész életre megnyitja a fiatal lelket a zenének. Ezt az élményt nem lehet a véletlenre bízni, ezt megszerezni az iskolának kötelessége." (Kodály Zoltán)

Nyomtatás

HANGJEGYEK HÁTÁN - Találkozás Tolcsvay László Erkel Ferenc-díja zeneszerző-, előadóművésszel

Szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődőt 2024. március 6-án szerdán 18 órakor megrendezésre kerülő estre, melynek keretében Tolcsvay László Erkel Ferenc-díjas zeneszerzőt-, előadóművészt láthatjuk vendégül a Zeneiskola Reményi Károly hangversenytermében. Tolcsvay László beszélgetőtársa Albert József lesz. Az estre a belépés díjtalan, adományokat köszönettel fogadunk.

Tolcsvay László (1950)

énekes, zeneszerző, előadóművész

 

 

Tolcsvay László 1950-ben született Budapesten. A hatvanas évek beat-generációjának egyik kimagasló egyénisége. Klasszikus zenei tanulmányai után beatzenekarokban játszik, tizenhat évesen már dalokat komponál. A TOLCSVAY TRIO alapító tagja. Elsőként ötvözi a rock-muzsika elemeit a magyar népzenével, új utat nyitva ezzel a hazai rockzenének. 1973-tól a FONOGRÁF együttes tagja és zeneszerzője, több, mint húsz lemezt készítenek együtt. 1973-ban komponálja Petőfi Sándor versére az azóta már legendássá vált Nemzeti dalt, mely korosztályának himnuszává lett.

1989-ben Emerton-díjat, 1991-ben Erzsébet-díjat, 1994-ben Köztársasági keresztet, 1995-ben Erkel Ferenc-díjat kap munkássága elismeréséül.

Eddig megjelent szólólemezei Várd ki az időt (1983), Kapcsolj át (1993), Fehér zaj (1998), T Monográf (2000). Szerzői lemeze : 12 Nő címmel 2002-ben jelent meg.

 

Untitled Document