Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola

"Sokszor egyetlen élmény, egész életre megnyitja a fiatal lelket a zenének. Ezt az élményt nem lehet a véletlenre bízni, ezt megszerezni az iskolának kötelessége." (Kodály Zoltán)

Nyomtatás

Jelenléti oktatás rendje 2021. május 10-től a Zeneiskolában

Tisztelt Szülők, kedves Növendékeink!

Ezúton felhívjuk szíves figyelmüket arra, hogy a 145/2021. (III. 27.) Korm. rendelet, valamint a 63/2021. (IV. 15.) Korm. rendelet határozatai alapján iskolánkban a  tanteremi oktatási munkarend első napja 2021. május 10. hétfő

A fentiekkel kapcsolatban a Katolikus Pedagógiai Intézet  iránymutatása alapján az alábbiakról tájékoztatjuk:

 • a szakemberek álláspontja alapján ez a járvány elsősorban a felnőttekre, azon belül is az idősekre nézve veszélyes, a gyermekekre nézve nagyságrendekkel kevésbé jelent kockázatot,  
 • a pedagógusok és iskolai dolgozók oltása megtörtént, ez biztosítja, hogy ők jelenléti munkarendben tudjanak dolgozni, a szülők, nagyszülők jelentős része is megkapta már az oltást, de aki nem, kérem, regisztráljon minél előbb a vakcinainfo.gov.hu oldalon,
 • a jelenlegi veszélyhelyzetben a szülő igazolhatja a gyermek/tanuló távolmaradását, amennyiben a koronavírus fertőzés elkerülése érdekében teszi ezt (ez a távolmaradás folyamatos, nem  az az állapot, amikor pl. a számonkérés napján és annak környékén marad csak otthon a tanuló),
 • a fentieken túl, a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 51. § (2) bekezdésének c) pontja az igazgató számára lehetőséget ad a tanulói távolmaradás igazoltnak tekintésére,
 • a számonkérésekkor, amennyiben az iskola vállalja és tudja biztosítani a körülményeket, pl. felelés, beszámoló tanítási idő után üres osztályteremben, akkor behívható a tanuló, ha a szülő ezt elfogadja (tartósan beteg vagy veszélyeztetett tanulóknál ezt a téli időszakhoz hasonlóan továbbra is meg lehet tenni),
 • a koronavírus fertőzés elkerülése miatt távol maradó tanulók hiányzása igazolt hiányzásnak számít, DE rá ugyanúgy vonatkoznak a 20/2012 (VIII.31) EMMI rendelet 51.§ (7) foglaltak a kétszázötven tanítási órát, vagy az egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladó hiányzás kezelését illetően,
 • az iskola/pedagógus a tanuló számára a hiányzásokkor helyben megszokott módon juttatja el a tananyagot, feladatokat, pl. emailben, tanulópár segítségével,
 • a napi tanórák közvetítésére pl. mobiltelefonnal, amennyiben van lehetősége az adott pedagógusnak, megteheti, de nem kötelezhető rá,
 • A kontakt órák mellett az iskolának nem kell biztosítania az online oktatást, hiszen hagyományos rendre tér vissza – jogszabály alapján –  május 10-től az oktatás.
 • Amennyiben a szülő szeretné a következő időszakban is igénybe venni gyermeke online munkarendben való oktatását, kérjük ezt a szándékot írásban a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.  e-mailcímen szíveskedjék jelezni. Ennek lehetősége elsősorban a hangszeres egyéni órák tekintetében tűnik megvalósíthatónak a tanárokkal történő egyeztetést követően.
 • A zeneiskola törekszik az egészségmegőrzés mellett a nevelő/oktató munka folyamatos fenntartására, mellyel kapcsolatban a szülői megértést és együttműködést előre is köszönjük!

Esztergom, 2021. május 7.

Udvardyné Pásztor Ágnes

igazgató

Untitled Document