Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola

"Sokszor egyetlen élmény, egész életre megnyitja a fiatal lelket a zenének. Ezt az élményt nem lehet a véletlenre bízni, ezt megszerezni az iskolának kötelessége." (Kodály Zoltán)

2022. január 27-én csütörtökön -a félévi nevelőtestületi értekezlet miatt- tanítás nélküli munkanap van a Zeneiskolában. Ezen a napon nincs órarend szerinti tanítás!

Nyomtatás

Népzene tanszakunk eredményei a XV. Fülemüle Népzenei fórumon

2021. novemberében, immár tizenötödik alkalommal rendezték meg Etyeken, a Fülemüle Népzenei Fórumot. Az egész ország területéről közel száz gyermek érkezett, hogy bemutathassa tudását, és a népzenében való jártasságát. Bár minden alkalommal szakértő zsűri minősítésében lehet részük a növendékeknek, mégis mindig barátságos hangulat uralkodik, a szervezők finom süteményekkel, kézműves foglalkozásokkal, és táncházzal várják a fellépőket. Idén is szóló ének, hangszeres szólista, hangszer kíséretes énekes és énekegyüttes, énekes csoport, és zenekar kategóriában indulhattak a növendékek.

Eredményeink:

Tátika Énekegyüttes - hangszerkíséretes éneklő csoport kategória: nívódíj /A Tátika énekegyüttes tagjai: Vodicska Dorka, Garami Lili, Kalina Fruzsina, Bartha Liliána, Iváncsics Kinga, Deák Luca/

Tengelice Énekegyüttes - énekegyüttes kategória: nívódíj /A Tengelice énekegyüttes tagjai: Bérczi Boglárka, Erős Réka, Iváncsics Kinga, Viszolai Flóra, Kellner Borka, Bartha Lilianna, Ladányi Petra Lelle, Bolló Jadviga, Süli Anna/

Kiscicák Ének-kettős - énekkettős-énekhármas kategória: nívódíj /A Kiscicák énekkettős tagjai: Molnár Eszter, Szánthó Flóra/

Garami Lili Nóra, Bartha Liliána - szólóénekes kategória: dícséret

Juhász Bertalan, Szendery Gábor Andor - hangszeres szólista kategória: dícséret

Gratulálunk az elért eredmények kapcsán a Zsolt Nándor Katolikus Zeneiskola minden résztvevő növendékének és felkészítő tanáraiknak; Szabó Enikőnek, Samu Zoltánnak, Fábi Jánosnak és Máté Miklós Viktornak!

 

  

  

Untitled Document