Drága-Jurásek Ildikó

Jurásek Ildikó 1977. november 14-én Esztergomban született. Zenei tanulmányait az általános iskolával párhuzamosan kezdte, a dorogi Erkel Ferenc Zeneiskolában. Fuvolát elsőként Dávid Zsuzsanna adott kezébe. Alapfokú tanulmányai alatt helyi, megyei és országos versenyeken vett részt díjazottként is.

Középiskolás éveinek Kecskemét adott otthont, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában Dratsay Ákos lett a tanára. Ezen időszak alatt az intézmény kórusával alkalma nyílt II. Erzsébet angol királynőnek énekelni, mikor hazánkba látogatott. A sikeres érettségi vizsga után felvételt nyert a LFZF szegedi intézményébe, ahol Sutyinszki Beáta kezdte meg képzését. A második évfolyamon és az azt követő években már Bálint Jánossal dolgoztak együtt.

Fuvolatanári és kamaraművész oklevelét 2000 májusában szerezte meg, ezzel egy időben felvételt nyert ugyanezen intézmény két éves kiegészítő egyetemi ágazatára.

2001 szeptemberében részt vett a 6. Nemzetközi Fuvolaversenyen Temesvárott, ahol 2. helyezést ért el. 2002 tavaszán a Krakkóban megrendezett 2. Nemzetközi Fuvolaversenyen középdöntőbe jutott.  2002 májusában megszerezte fuvola művész-tanári oklevelét. 2001 és 2003 nyarán részt vett a IV. és VI. Veszprémi Nemzetközi AUER Akadémia fuvolakurzusán, ahol Bálint János mellett Bodoky Gergelytől és Csalogh Benedektől tanult.

Zenekari gyakorlatot a középiskolai és főiskolai évek alatt az intézmények zenekaraiban alapozta meg. 2000 – 2004ig alkalmanként a Dohnányi Ernő Szimfónikus zenekarban, rövidebb ideig a Magyar Rádió Szimfónikus zenekarában is fuvolázott. 1998-tól a dorogi Erkel Ferenc Zeneiskola tanára, mellette tanított a ZENGZET kht. tanáraként annak megszűnéséig, illetve az esztergomi Zsolt Nándor Zeneiskolában 2010 –2011 tanévben.

Kiemelném még 2011 április 26. hangversenyt a Kongresszusi Központban ahol Kovács Imre volt partnere egy Doppler műben, s erre a produkcióra igen büszke.