Nyomtatás

Nagy Éva Rita

Nagy Éva Rita a nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskolában kezdte zenei tanulmányait. Itt tagja lett a Szabó Dénes Liszt díjas karnagy által vezetett világhírű Cantemus gyermekkórusnak, majd később a Pro Musica leánykarnak, akikkel számos külföldi versenyen és koncertturnén vett részt. Énekelt Kanadában, az Egyesült Államokban, Japánban, Dél-Koreában, valamint Európa szinte valamennyi országában. 1986-ban, a debreceni nemzetközi Bartók Béla Kórusverseny megnyitóján Honegger: Jeanne d’Arc a máglyán című oratóriumában szólót énekelt a Cantemus gyermekkórus tagjaként. Külföldi szereplései közül kiemelkedik az 1993-as Egyesült Államokbeli turné, ahol a kórussal többek között Mahler: 3. szimfóniáját adták elő a Bostoni Filharmonikusokkal és a világhírű karmester, Seiji Ozawa vezényletével. A Cantemus gyermekkar számos lemezfelvételén énekel.

 

Az általános iskola mellett kezdett zongorázni a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskolában, majd 1990-ben felvételt nyert a nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola szolfézs-zeneelmélet tanszakára. Középiskolai tanulmányai alatt szintén aktívan részt vett a kóruséletben. 1994-ben az akkor alakuló Cantemus vegyeskarral részt vett egy olaszországi körúton, ahol Bach: Magnificat és h-moll mise című műveit adták elő II. János Pál pápának, a pápa nyári rezidenciáján.

1994-ben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zenetudományi tanszakára. Zenetörténeti tanulmányai mellett tanult historikus táncokat Széll Ritánál, valamint színpadi beszédet Bánffy György színművésznél. Szakdolgozata témájául a francia mélodie-t választotta, ezért 1999-ben egy hónapot töltött kutatással a párizsi Bibliothéque National-ban. 2000-ben diplomázott.

2001-2002-ben a budapesti Szent István király Zeneművészeti Szakközépiskola zeneirodalom tanára volt. 2004-2008-ig a budapesti Continuo Művészeti Szakközépiskola magánének szakos növendéke volt.

1998 óta tanít az esztergomi Zsolt Nándor Alapfokú Zene és Művészeti Iskolában. Kezdetben zongorát, majd szolfézst, zeneelméletet és zeneirodalmat. Tanári munkájának része, a zeneiskolába jelentkező ének-zenéből érettségizni akaró középiskolás diákok felkészítése is. A tanítás mellett iskolai műsorokat rendez (pl: karácsonyi színdarab, nyári zenei táborban zenés színdarab, báli műsor), valamint különféle versenyeket szervez (városi zeneirodalmi vetélkedők, hangjegykártya verseny).

2001-2009-ig az esztergomi Városi Szimfonikus Zenekar bérleti hangversenyein tartott zenetörténeti ismertetőket. 2002-2011-ig a zeneiskola igazgatóhelyettese. Részt vett az iskola Minőségirányítási Munkacsoportjának munkájában, valamint az iskola Gyakornoki Programjában részt vevő kollégák felkészítésében. 

Egyéb végzettségek:

2003 – szinkronszínész (Théba Művészeti Szakközépiskola, Budapest)

2010 – Multimédia- fejlesztő (Dankó Pista Egységes Óvoda – Bölcsőde, Általános Iskola, Szakképzőiskola, Gimnázium, Biri)

Publikációk:

Egy elfelejtett muzsikus – Zsolt Nándor; Limes Tudományos Szemle 2005.3 (101-108.o.)

Hungaroton lemezkísérő szövegek

 

Untitled Document